18 μm korkea-tarkkuus RA-kuparifolio

18 μm korkea-tarkkuus RA-kuparifolio

18 μm High-Precision RA Copper Foil on valssattu-hehkutettu kuparikalvo, joka on suunniteltu sovelluksiin, jotka vaativat hallittua paksuutta, sähkönjohtavuutta ja joustavuutta. Sen nimellispaksuus on 18 μm ja paksuustoleranssi ±0,5 μm, joten se soveltuu joustaviin piireihin, valikoituihin akkuvirran -keräyssovelluksiin, sähkömagneettiseen suojaukseen ja muihin tarkkuuselektroniikkakomponentteihin.
Share to
[[ProductRating]]
Lähetä kysely
Kuvaus
Tekniset parametrit

Civen Metal Material (Shanghai) Co., Ltd. on yksi johtavista 18 μm korkean -tarkkuuskuparikalvon valmistajista ja toimittajista Kiinassa. Tervetuloa ostamaan irtotavarana kestävää 18 μm korkea-tarkkuus RA-kuparikalvoa, joka on valmistettu Kiinassa tehtaaltamme. Jos sinulla on kysyttävää yhteistyöstä, lähetä meille sähköpostia.

 

CIVEN Metal 18μm High-Precision RA Copper Foil valmistetaan moni-pass kylmävalssauksella ja kontrolloidulla-atmosfäärihehkutuksella. Prosessia käytetään yhtenäisen paksuuden, mekaanisten ominaisuuksien ja pinnan ominaisuuksien säilyttämiseen mukana toimitetussa kalvossa.

Materiaali perustuu elektrolyyttisesti sitkeään pikikupariin tai hapettomaan -elektroniseen kupariin määritetystä materiaalilaadusta riippuen. Sen ohuen-mitan rakenteen, vetolujuuden, venymän ja sähkönjohtavuuden yhdistelmä tekee siitä sopivan sovelluksiin, joissa mittojen hallinta ja joustavuus ovat tärkeitä.

Katso laajempi valikoima valssattujen kuparifolioiden tekniset tiedotRA kuparifoliolisää paksuutta ja materiaalivaihtoehtoja.

 

Materiaali ja suorituskyky

 

Materiaali kupari

Nykyiset tekniset tiedot sisältävät elektrolyyttisen sitkeän pikikuparin (C11000) ja hapettoman{1}}elektronisen kuparin (C10100 / C10200), joiden kuparin puhtaus on suurempi tai yhtä suuri kuin 99,95 %.

Ohjattu paksuus

Nimellispaksuus on 18 μm ja määritetty paksuustoleranssi ±0,5 μm.

Mekaaniset ominaisuudet

Hehkutetun spesifikaation mukaan vetolujuus on 320–420 MPa ja venymä suurempi tai yhtä suuri kuin 18 %. Nämä ominaisuudet tukevat sovelluksia, jotka vaativat ohuen-rakenteen ja mekaanisen joustavuuden yhdistelmää.

Sähkönjohtavuus

Sähkönjohtavuus on määritetty arvoon Suurempi tai yhtä suuri kuin 100 % IACS 20 asteessa, mikä tukee johtavia sovelluksia, joissa vaaditaan pientä sähkövastusta.

Pinnan ominaisuudet

Pinnan karheus on määritetty Rz:ksi pienempi tai yhtä suuri kuin 0,8 μm kiiltävällä puolella ja Rz pienempi tai yhtä suuri kuin 1,2 μm mattapuolella.

 

Tekniset tiedot

 

Nimellispaksuus: 18 μm

Paksuustoleranssi: ±0,5 μm

Pohjamateriaali: C11000 / C10100 / C10200

Kuparin puhtaus: suurempi tai yhtä suuri kuin 99,95 %

Vetolujuus: 320–420 MPa, hehkutettu

Venymä: suurempi tai yhtä suuri kuin 18 %

Sähkönjohtavuus: Suurempi tai yhtä suuri kuin 100 % IACS 20 asteen kulmassa

Pinnan karheus (Rz) Kiiltävä puoli Vähemmän tai yhtä suuri kuin 0,8 μm; mattapuoli Vähemmän tai yhtä suuri kuin 1,2 μm

Rullan leveys: 10–620 mm, muokattavissa

Ytimen sisähalkaisija 76 mm / 152 mm

Tarkka materiaaliluokka, temperointi, leveys ja ydinspesifikaatio voidaan vahvistaa asiakkaan käsittely- ja laitevaatimusten mukaan.

 

Valmistus ja laadunvalvonta

 

Rullaava:Moni-korkean tarkkuuden suunnanvaihtojyrsin, joka on integroitu automaattiseen mittarin hallintaan (AGC).
Hehkutus:Jatkuvat rulla{0}}ahjuuunit hapettomassa-vety-typpiatmosfäärissä.
Pintakäsittely:Sisäänrakennettu kemiallinen puhdistus ja passivointi jäännösöljyjen poistamiseksi ja hapettumisen estämiseksi.
Tarkastus:100 % online-neulanreikien skannaus, laserleveys/paksuusprofilointi ja tuhoisa yleinen mekaaninen testaus erää kohti.

 

Sovellukset

 

Joustavat painetut piirit

18μm RA-kuparikalvoa voidaan käyttää johtavana kerroksena joustavissa painetuissa piirisovelluksissa, joissa vaaditaan ohutta kalvoa ja mekaanista joustavuutta.

Akun komponentit

Kalvo soveltuu valikoituihin litium-ioni-akkuvirran-keräyssovelluksiin, mukaan lukien sovellukset, jotka vaativat ohutta kuparikalvoa korkeanopeuksisille kennoille.

Sähkömagneettinen suojaus

Kuparifoliosta voidaan työstää johtavia suojanauhoja, laminaatteja ja muita komponentteja, joita käytetään sähkömagneettiseen tai radiotaajuiseen -suojaukseen.

Tarkkuuselektroniikkakomponentit

Materiaalia voidaan harkita myös antureissa, joustavissa johtavissa komponenteissa ja muissa elektronisissa sovelluksissa, jotka vaativat ohutta kuparikalvoa, jolla on kontrolloidut mekaaniset ja sähköiset ominaisuudet.

 

Toimitus- ja käsittelyvaihtoehdot

 

Leveys:Rullaleveydet 10–620 mm on lueteltu nykyisessä erittelyssä. Räätälöidystä valmiista leveydestä voidaan keskustella tarvittavan sovelluksen mukaan.

Pinta:Kiiltävän-sivun ja matta-sivupinnan ominaisuuksia ohjataan määritettyjen karheusvaatimusten mukaisesti. Lisäpintakäsittelystä voidaan keskustella, jos jatkoprosessi sitä vaatii.

Luonne:Lämpövalinnasta voidaan keskustella muovaus-, taivutus- ja laminointivaatimusten mukaan.

Ydin:76 mm ja 152 mm sydämen sisähalkaisijat on lueteltu nykyisessä erittelyssä. Muut vaatimukset tulee vahvistaa ennen tuotantoa.

Tarjousta varten ilmoita vaadittu paksuus, leveys, määrä, materiaaliluokka, lämpö, ​​pintavaatimukset ja suunniteltu käyttökohde.

 

Valmistus ja laadunvalvonta

 

Kalvo valmistetaan monikerroksisella kylmävalssauksella ja kontrolloidulla-atmosfäärihehkutuksella. Automaattista mittarin ohjausta ja tuotannon tarkastusta käytetään mitta- ja pintaominaisuuksien seurantaan käsittelyn aikana.

Laatutarkastuksia ovat paksuus, leveys, mekaaniset ominaisuudet, sähkönjohtavuus ja pinnan karheus sovellettavien materiaalieritelmien ja testimenetelmien mukaisesti.

 

Pakkaus

 

Kuparifoliorullat on suojattu kosteudelta ja korroosiolta varastoinnin ja kuljetuksen aikana. Pakkaus ja ydinvaatimukset voidaan vahvistaa tilauserittelyn ja toimitusehtojen mukaisesti.

Asiakkaille, jotka vaativat materiaalin jäljitettävyyttä tai testidokumentaatiota, dokumentaatiovaatimuksista voidaan keskustella ennen toimitusta.

 

FAQ

 

K: Mikä on 18 μm korkea-tarkkuus RA-kuparifolio?

V: Se on valssattu-hehkutettu kuparikalvo, jonka nimellispaksuus on 18 μm. Se on suunniteltu sovelluksiin, jotka vaativat hallittua paksuutta, sähkönjohtavuutta ja mekaanista joustavuutta.

K: Mikä on paksuustoleranssi?

V: Määritetty paksuustoleranssi on ±0,5 μm 18 μm:n nimellispaksuudelle.

K: Mitä kuparimateriaaleja on saatavilla?

V: Nykyinen tuotespesifikaatio sisältää kuparilaadut C11000, C10100 ja C10200, joiden luetteloitu kuparin puhtaus on suurempi tai yhtä suuri kuin 99,95 %.

K: Mitkä ovat tärkeimmät sovellukset?

V: Tyypillisiä sovelluksia ovat joustavat painetut piirit, valitut litium-ioni-akkuvirran-kerääjäsovellukset, sähkömagneettinen suojaus ja muut elektroniset tarkkuuskomponentit.

K: Mikä on sähkönjohtavuus?

V: Nykyinen eritelmä luettelee sähkönjohtavuuden, joka on suurempi tai yhtä suuri kuin 100 % IACS 20 asteen kulmassa.

K: Mikä leveys voidaan toimittaa?

V: Nykyiset tekniset tiedot ilmoittavat rullaleveydet 10–620 mm. Valmis-leveysvaatimuksista voidaan keskustella asiakkaan hakemuksen mukaan.

K: Mitä tietoja minun tulee antaa, kun pyydän tarjousta?

V: Anna vaadittu paksuus, leveys, määrä, materiaaliluokka, lämpö, ​​pintavaatimukset, ytimen koko ja suunniteltu käyttö. Jos kalvoa käytetään tiettyyn laminointi-, syövytys-, muovaus- tai taivutusprosessiin, siihen liittyvät käsittelyvaatimukset ovat myös hyödyllisiä.

K: K1: Mikä on 18 μm korkea-tarkkuus RA-kuparifolio?

V: Se on valssattu-hehkutettu kuparikalvo, jonka nimellispaksuus on 18 μm. Se on suunniteltu sovelluksiin, jotka vaativat hallittua paksuutta, sähkönjohtavuutta ja mekaanista joustavuutta.

K: Q2: Mikä on paksuustoleranssi?

V: Määritetty paksuustoleranssi on ±0,5 μm 18 μm:n nimellispaksuudelle.

K: Q3: Mitä kuparimateriaaleja on saatavilla?

V: Nykyinen tuotespesifikaatio sisältää kuparilaadut C11000, C10100 ja C10200, joiden luetteloitu kuparin puhtaus on suurempi tai yhtä suuri kuin 99,95 %.

K: Q4: Mitkä ovat tärkeimmät sovellukset?

V: Tyypillisiä sovelluksia ovat joustavat painetut piirit, valitut litium-ioni-akkuvirran-kerääjäsovellukset, sähkömagneettinen suojaus ja muut elektroniset tarkkuuskomponentit.

K: Q5: Mikä on sähkönjohtavuus?

V: Nykyinen eritelmä luettelee sähkönjohtavuuden, joka on suurempi tai yhtä suuri kuin 100 % IACS 20 asteen kulmassa.

K: Q6: Mikä leveys voidaan toimittaa?

V: Nykyiset tekniset tiedot ilmoittavat rullaleveydet 10–620 mm. Valmis-leveysvaatimuksista voidaan keskustella asiakkaan hakemuksen mukaan.

K: Q7: Mitä tietoja minun tulee antaa, kun pyydän tarjousta?

V: Anna vaadittu paksuus, leveys, määrä, materiaaliluokka, lämpö, ​​pintavaatimukset, ytimen koko ja suunniteltu käyttö. Jos kalvoa käytetään tiettyyn laminointi-, syövytys-, muovaus- tai taivutusprosessiin, siihen liittyvät käsittelyvaatimukset ovat myös hyödyllisiä.

Liittyvät paksuusvaihtoehdot

 

Katso paksumpi vaihtoehto samalle korkean{0}}tarkkuuden RA-kuparifolioalueelle25 μm korkea-tarkkuus RA-kuparifolio.

Muita ohuita{0}}mittausvaihtoehtoja varten nykyiseen tuotevalikoimaan kuuluu myös 12 μm ja 9 μm High- Precision RA Copper Foil.

Suositut Tagit: 18 μm korkea-tarkkuus ra kuparifolio, Kiina 18 μm korkea-tarkkuus ra kuparifolio valmistajat, toimittajat, tehdas

Lähetä kysely
Lähetä kysely